LICENCE GABRIELY DUBSKÉ

Základní charakteristika:

GABRIELA DUBSKÁ ilustrovala knížky různých žánrů pro všechny věkové skupiny dětí. Její typický výtvarný styl, ovlivněný dnes opět vysoce aktuálními hlavními proudy šedesátých let, jí přinesl úspěch na mezinárodních přehlídkách knižních ilustrací v Boloni a Sao Paulu a na velké putovní výstavě v Japonsku. Čtvrtkova Pohádka o ptáku Klabizňákovi s jejími ilustracemi byla zařazena do prestižní mezinárodní edice Nejkrásnější knihy světa. Nejpopulárnějším se ale stal její výtvarný počin na třináctidílném animovaném televizním seriálu a knížkách pro předškolní děti „O makové panence a motýlu Emanuelovi“.

Dosažené výsledky:

Příběhy o Makové panence jsou určeny především něžnému pohlaví. Akademická malířka Gabriela Dubská získala za roztančenou panenku v červené sukýnce a pozorného motýla s oranžovým cylindrem řadu zahraničních ocenění. Televizní večerníček se dostal do vysílání v mnoha zemích a knížka vyšla v několika jazycích: Makulienka, Das Mohnpüppchen, Makowa panienka, Poppy Doll ...

V roce 2016 se kreslené postavičky Makové panenky a motýla Emanuela staly tvářemi veleúspěšné kampaně Dětská knihovnička. Věrnostní program Albertu si zamilovali děti i rodiče. Ohlas byl tak pozitivní, že se hned v několika řetězcích rozhodli program zopakovat.

Grafické podklady:

K licenci Gabriely Dubské jsou k dispozici zcela nové grafické podklady ve vektorové grafice. Grafický manuál obsahuje necelou stovku hotových ilustrací a 333 pohádkových motivů obou hlavních hrdinů i dalších postav včetně doplňkové grafiky a pozadí.

Hlavní cílové skupiny:

Děti 3-8 let
Rodiny s dětmi