LICENCE FERDA MRAVENEC

Základní charakteristika:

Ferda Mravenec práce všeho druhu. Veselý chlapík, ničeho se nebojí, se vším si vždycky poradí. Všechno umí, všechno vymyslí, všechno spraví. Dokáže to, s čím by se chtěl v životě vypořádat každý. Bez problémů si postaví domek, opraví rádio, zkrotí divou zvěř, přelstí nepřátele. Zvítězí v běhu, plave výborným stylem, umí se ohánět lasem. Vymyslí složité stroje i nové hračky, organizuje slavnosti, nezkazí žádnou legraci…

Ferda je národní hrdina a reklama na stoprocentní úspěšnost. Sám o sobě pojem i živoucí bytost. Klasický hrdina slavných knih Ondřeje Sekory a v jedné osobě akční hrdina 52 epizod televizního seriálu ve filmovém zpracování European Cartoon Production. Disponuje základními benefity, které mu mohou všichni ostatní jen závidět.

85 let Ferdy Mravence

Nejlepší, co kdy bylo pro malé čtenáře napsáno… krystalická radost ze spontaneity vypravování… dokonalá syntéza malířského a literárního umu… podmanivá, expresivní, radostná, plná humoru… vypravěčsky energická a epicky nápaditá… mimořádný čtenářský ohlas…

O Knížce Ferdy Mravence už toho bylo řečeno mnoho. Naprosto zaslouženě, protože tahle knížka vzniklá v roce 1972 spojením původní trilogie Ferda Mravenec, Ferda v cizích službách a Ferda v mraveništi, je absolutně nejvydávanější beletrií určenou dětským čtenářům. Některé zdroje uvádějí 4,5 milionu prodaných výtisků, jiné téměř 6 milionů výtisků… Ať tak či tak, Knížka Ferdy Mravence je bestseller a Ferda Mravenec sám kultovní hrdina.

Ferda Mravenec je také divadelní stálicí. Jeho příběhy byly ztvárněny v mnoha divadelních inscenacích, které jsou v repertoáru nejen dětských divadel. Úspěšná jsou i nastudování ve formě výpravného muzikálu pro děti i dospělé a v neposlední řadě byl v roce 2020 premiérován jako scénická a výpravná opera v Janáčkově divadle.

Grafické podklady:

Ferda Mravenec, tak jak ho všichni znají nejlépe, v klasickém výtvarném stylu knižních ilustrací Ondřeje Sekory. K dispozici je dostatek digitalizovaných a barevně restaurovaných kompletních ilustrací, dále samostatná pozadí a postavy ve vektorovém formátu.

Hlavní cílové skupiny:

V prvním plánu rodiny s dětmi.
Ve druhém plánu dospělí 35+