KNIŽNÍ TRILOGIE

Lichožrouty vymyslela výtvarnice a režisérka Galina Miklínová ve spolupráci se spisovatelem Pavlem Šrutem a byl to fantastický tah, který česká literatura nepamatuje minimálně od roku 1989.

Sláva Hihlíka, Tulíka, Žiletky, Kudly Dederona a Padreho se zrodila z postupně vydávané knižní trilogie (2008, 2010, 2013). Hned první díl získal v populární soutěži Magnesia Litera ocenění Kniha desetiletí pro děti a mládež. Dnes už mají Lichožrouti překlady do dvou desítek jazyků.

Lichožrouti se chytli před pěti lety také ve filmu. Ten nabral na přímočaré dějové akci a ta samozřejmě klíčovým postavám na plátně velice sluší.


POSELSTVÍ LICHOŽROUTŮ

Rodina je nade vše!

Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo lichožrout!

A přesně toto lichožroutí motto funguje na 100%:

Děti i rodiče ve vzácné shodě mají rádi Lichožrouty a odpustí jim i single ponožky:-) Vždyť se dá s Lichožrouty zažít tolik zábavy.
 

FILM

Nový český rodinný dobrodružný C.G.I. animovaný film podle knižního bestselleru Pavla Šruta a Galiny Miklínové v produkci Ondřeje Trojana.

Originální příběh i výtvarné řešení, moderní zábava pro všechny generace. Hit nejen českých kin, ale i kin slovenských, polských, chorvatských, jihokorejských, čínských a dokonce i amerických. Na mezinárodním filmovém festivalu pro děti v Chicagu dětská porota zvolila Lichožrouty nejlepším animovaným snímkem v konkurenci filmů z celého světa.

Lichožrouti získali masové sympatie diváků a doslova opanovali veřejný prostor : pronikli do televize, jsou na VOYO a na Netflixu a dalších streamovacích platformách.


ČÍSLA

KNÍŽKY
> 150 000 prodaných výtisků v češtině

FILM V KINECH
> 300 000 diváků v ČR

FILM V TELEVIZI
> 350 000 diváků na ČT a ČT-Déčko

FILM ONLINE
> 420 000 zhlédnutí na YouTube během pouhých 6 týdnů (!)

 
Licenci LICHOŽROUTI poskytuje:
MERCHANDISING PRAGUE s.r.o.
Petrohradská 37, 10100 Praha 10
Tel: 774 994 925
mp@merchandising-prague.cz
www.facebook.com/merchandising.prague
www.merchandising.cz