LICENCE RADKA PILAŘE

Základní charakteristika:

Znáte někoho, kdo toho veselého kluka nezná? Každý večer neúnavně rozdává dětem televizní pohádky. Denně z televizní obrazovky předává maximálně pozitivní emoce všem divákům. Legendární postavička Večerníčka nedávno oslavila kulaté výročí: neuvěřitelných 50 let své nepřetržité přítomnosti na televizních obrazovkách!

Výtvarníku RADKU PILAŘOVI se podařilo vytvořit mimořádně silnou značku. Kreslený hrdina proslulé večerníčkovské znělky je jedinečným solitérním fenoménem českých pohádek. Který jiný symbol současné popkultury může ve spojení s rodinou a dětmi nabídnout vyšší znalost, prestiž, odlišení a relevanci?

Dosažené výsledky:

Postavička Večerníčka dokáže prodat sebeodvážnější projekty. Před pár lety se stala tváří DVD edice nazvané "60 nejlepších večerníčků". Šťastnému nabyvateli licence se postarala o tržby v řádu stamilionů korun.

V roce 2015 Večerníček uvedl výstavu ke svým padesátinám a zase strhal všechny rekordy. Přišlo 126 tisíc lidí, hlavně rodičů s dětmi. Denní průměr 1048 návštěvníků je v českých poměrech zcela mimořádný.

Hlavní cílová skupina:

Rodiny s dětmi:
Večerníček je mezigeneračním prvkem. Spojuje maminky a tatínky s dětmi.

Grafické podklady:

Grafické podklady umožňují užití motivů, které postupem doby získaly až ikonický charakter. Vybrat si můžete z 20 hotových kompozic, 25 ilustrací postavičky a 20 druhů barevného snového pozadí.