LICENCE RADKA PILAŘE

Základní charakteristika:

Má vysoký červený klobouk a když chce rozdělat oheň, křísne nehtem o nehet, až vyskočí jiskra. Jeho typický vítězný pokřik zní: „Paprlapá!“ a v nouzi nebo rozhořčení zpravidla říká: „Kruciš!“ Určitě jste ho hned poznali. Aby ne - Rumcajs je nejznámějším typicky českým hrdinou.

Příběhy dobromyslného loupežníka a jeho rodinky poprvé zabodovaly u posluchačů rádia, a to již v roce 1946. Masovou popularitu ovšem Rumcajsovi přinesl až o 21 let později výtvarný počin RADKA PILAŘE. Tomu se podařilo vdechnout postavičkám nadčasovou filmovou podobu. Dnes je seriál s celkovým počtem 52 barevných epizod jedním z nejrozsáhlejších a nejkvalitnějších večerníčků.

Dosažené výsledky:

Mysleli jste si, že všechno podstatné se s Rumcajsem stalo už před rokem 1989? Nemůžete se víc mýlit. Skutečná success story začíná prvním vydáním dvou loupežnických knížek v roce 2007. Od té doby obě knížky, Rumcajsova a Cipískova, lámou prodejní rekordy. Loni se celkový počet prodaných výtisků loupežnických knížek přehoupl přes půl milionovou hranici.

Nový rekord s Rumcajsem byl do České knihy rekordů zanesen 13.9.2017, kdy se v rámci zahájení dětského festivalu Jičín - město pohádky sešlo ve slavnostním pohádkovém průvodu 456 lidí v kostýmu z pohádek o slavném jičínském ševci. Tolik Rumcajsů, Manek a Cipísků Jičín ještě nezažil. Organizátorům festivalu se tak ani nedostávalo žaludů pro dětské soutěže.

Hlavní cílové skupiny:

Rodiny s dětmi

Grafické podklady:

Grafické podklady zahrnují výběr nejlepších ilustrací z knížek. Vybrat si můžete z více než 100 kvalitních rastrových podkladů hotových kompozic, postav, pozadí a dalších grafických prvků. Z grafických podkladů lze připravit širokou paletu dezénů a motivů účinně oslovujících jak děti, tak i dospělé.