PYŠNÁ PRINCEZNA 1952 - 2022

Černobílá pohádka Pyšná princezna je divácky nejúspěšnějším celovečerním filmem v historii československé a české kinematografie. Princezna Krasomila s králem Miroslavem vládnou všem. Přes 8 milionů diváků (podle UFD) a podle jiných zdrojů přes 10 či dokonce i přes 11 milionů diváků v kinech, to jsou zcela výjimečná čísla.

Pohádku o tom, jak láska a práce napraví pyšnou princeznu Krasomilu, starý král se zbaví svých proradných rádců, v Půlnočním království je zrušen letitý zákaz zpěvu a všichni si zamilují moudrého a ušlechtilého krále Miroslava, zhlédly další vysoké miliony televizních diváků při nesčetných reprízách.

Z obou mladých herců pak tato pohádka učinila hvězdy první velikosti. V ponurých padesátých letech minulého století působili jako zjevení. Lidé šíleli, dospělí i děti. Kdekoli byla příležitost vidět aspoň jednoho z filmové dvojice, princeznu Krasomilu nebo krále Miroslava, docházelo ke scénám známým snad jedině z Hollywoodu.


 

PYŠNÁ PRINCEZNA OD 2024

Film Pyšná princezna bezesporu patří do zlatého fondu české kinematografie. Určitou diváckou bariéru, zejména pro nejmladší generaci diváků, však představuje původní černobílé provedení díla. Tato bariéra bude brzo minulostí. Luminarfilm, producent filmů se silným zážitkem, natáčí animovaný remake. Atraktivní velkou pohádku pro dnešního dětského i dospělého diváka.

„Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil“ … „Našli, moji rádcové, našli?“ … „Ať naříkají, ale ať platí“ … Tyto a další dávno zlidovělé hlášky budou kořením i nové animované verze slavné pohádky. A na animaci se nešetří. Celkový rozpočet filmu je přes 150 milionů korun, a to už je v Česku vysokorozpočtový film.

Nová princezna Krasomila s králem Miroslavem mají našlápnuto k vysoké návštěvnosti v kinech i k vysoké sledovanosti na streamovacích platformách a v televizi. Premiéra filmu je podle Unie filmových distributorů ohlášena na 7. listopad 2024. Pyšná princezna v kinech pokryje celou předvánoční a vánoční sezónu letošního roku. A na tom můžete vydělat i Vy.

Co získáte spojením s NOVÝM filmem Pyšná princezna?

Mimořádné zacílení na širokou skupinu zákazníků!

mimořádnou přízeň DÍVEK
> krásná princezna Krasomila s pejskem Bijou a zamilovaný král

mimořádný obdiv KLUKŮ
> odvážný král Miroslav

mimořádné emoce RODIČŮ a PRARODIČŮ
> silná nostalgie

 


Licenci PYŠNÁ PRINCEZNA poskytuje:
MERCHANDISING PRAGUE s.r.o.
Domažlická 1232/3, 130 00 Praha 3
Tel: 774 994 925
mp@merchandising-prague.cz
www.facebook.com/merchandising.prague
www.merchandising.cz