LICENCE POHÁDKOVÝ SVĚT ZDEŇKA SMETANY

Základní charakteristika:

Schopnost přesvědčit děti o tom, že vnímají skutečné bytosti, patří k největším devízám režiséra, filmového výtvarníka, scénáristy a ilustrátora Zdeňka Smetany. Jeho animované seriály patří k nejvysílanějším televizním pořadům. V médiích bývá označován jako otec nebo také král českých večerníčků. Je totiž autorem nejbohatšího portfolia nejdůvěrněji známých kreslených pohádkových postaviček.

Kdo by jeho postavičky neznal? Skřítkové Křemílek, Vochomůrka a Rákosníček, psíci Štaflík se Špagetkou, Malá čarodějnice, Kubula, Kuba Kubikula, zahradnický synek Radovan, zlý výrostek Hugo a spousta dalších doprovází děti od narození až do školních lavic. V televizi, v mobilu, na internetu i v knížkách.

Animované večerníčky Zdeňka Smetany:

Pohádky z mechu a kapradí Křemílka a Vochomůrky - 39 dílů
Rákosníček a hvězdy, rybník, povětří - 39 dílů
Štaflík a Špagetka - 39 dílů
Malá čarodějnice - 14 dílů
Radovanovy radovánky - 13 dílů
Kubula a Kuba Kubikula - 7 dílů
ostatní - 91 dílů

Dosažené výsledky:

Kreslené postavičky Zdeňka Smetany jsou nepostradatelnými členy každé moderní rodiny. Jen za posledních 8 let se k malým čtenářům dostalo už téměř milion výtisků (!) nových, bohatě ilustrovaných knížek s Křemílkem, Vochomůrkou, Rákosníčkem, Malou čarodějnicí, Štaflíkem a Špagetkou.

Kde je Rákosníček, tam to žije! Na mapě Česka vyrostla jako houby po dešti Rákosníčkova hřiště. A dnes už jich máme celou stovku. 100 Rákosníčkových hřišť přináší každý den dětem nekonečno radosti a nový prostor, kde si hrát, objevovat nové dovednosti i nové kamarády a sdílet své dětství se svými rodiči.

50 let Křemílka a Vochomůrky

První díl večerníčku Pohádky z mechu a kapradí měl televizní premiéru 6.října 1968. Před pár lety jsme tedy oslavili kulaté výročí. K padesátinám Křemílka a Vochomůrky Česká televize kolorovala prvních sedm dílů slavného seriálu, které ještě donedávna byly jen v černobílé verzi. S obarvením přišla také změna na obrazový formát 16 : 9 a převod do HD kvality obrazu. Na podzim 2021 pak Česká televize uvedla slavnostní televizní premiéru všech nově obarvených prvních 13 dílů série.

Hlavní cílové skupiny:

Děti 3-8 let
Rodiny s dětmi

Grafické podklady:

Základní benefity grafických podkladů odrážejí základní benefity licence: Vybrat si můžete z velkého množství kvalitních vektorových i rastrových podkladů: Dvoustovky dynamických skupinových motivů, stovky jednotlivých postav v různých pozicích, bohatého balíku doplňkové grafiky včetně pestrobarevných pozadí, okrajů, rámečků, ostatních grafických prvků a padesátky originálních autorských kompozic. Grafické podklady umožňují vývoj bezkonkurenčně bohatého množství jednoduchých i náročných dezénů.