LICENCE POHÁDKOVÝ SVĚT ZDEŇKA SMETANY

Základní charakteristika:

Schopnost přesvědčit děti o tom, že vnímají skutečné bytosti, patří k největším devízám režiséra, filmového výtvarníka, scénáristy a ilustrátora Zdeňka Smetany. Jeho animované seriály patří k nejvysílanějším televizním pořadům. V médiích bývá označován jako otec nebo také král českých večerníčků. Je totiž autorem nejbohatšího portfolia nejdůvěrněji známých kreslených pohádkových postaviček.

Kdo by jeho postavičky neznal? Skřítkové Křemílek, Vochomůrka a Rákosníček, psíci Štaflík se Špagetkou, Malá čarodějnice, Kubula, Kuba Kubikula, zahradnický synek Radovan, zlý výrostek Hugo a spousta dalších doprovází děti od narození až do školních lavic. V televizi, v mobilu, na internetu i v knížkách.

100 let Zdeňka Smetany

V roce 2025 by Zdeněk Smetana oslavil své 100. narozeniny. Animovaný film se stal jeho celoživotní náplní. Za svou tvorbu obdržel řadu domácích i zahraničních ocenění, mimo jiné cenu British Film Academy (BAFTA) za nejlepší evropský animovaný film roku (1979), cenu poroty Festival de Cannes za nejlepší krátký film (1980), byl uveden do Dvorany slávy TýTý (2003) a získal cenu za celoživotní dílo na festivalu Anifilm (2014). Vyberte si některé ze slavných postaviček Zdeňka Smetany a připojte se k oslavám.

Nejslavnější večerníčky Zdeňka Smetany:

Pohádky z mechu a kapradí Křemílka a Vochomůrky - 39 dílů
Rákosníček a hvězdy, rybník, povětří - 39 dílů
Štaflík a Špagetka - 39 dílů
Malá čarodějnice - 14 dílů
Radovanovy radovánky - 13 dílů
Kubula a Kuba Kubikula - 7 dílů
ostatní - 91 dílů

Dosažené výsledky:

Lidl: společenská odpovědnost
Kde je Rákosníček, tam to žije! Díky společnosti Lidl vyrostla na mapě Česka jako houby po dešti Rákosníčkova hřiště. Napříč celou republikou a na základě hlasování veřejnosti jich Lidl realizoval rovnou stovku. 100 Rákosníčkových hřišť přináší dětem nekonečno radosti a nový prostor, kde si hrát, objevovat nové kamarády a sdílet své dětství se svými rodiči.

Albert: věrnostní programy
Dětská knihovnička, veleúspěšný věrnostní program řetězce Albert. Letos už podesáté (!) a poptávka po knížkách ilustrovaných Zdeňkem Smetanou stále neklesá. Jeho pohádkové postavičky jsou v laufu… 100 let Zdeňka Smetany, 10 let Dětské knihovničky, 1 milion (!) nově vydaných knížek.

Hlavní cílové skupiny:

Děti 3-9 let
Rodiny s dětmi

Grafické podklady:

Základní benefity grafických podkladů odrážejí základní benefity licence: Vybrat si můžete z velkého množství kvalitních vektorových i rastrových podkladů: Dvoustovky dynamických skupinových motivů, stovky jednotlivých postav v různých pozicích, bohatého balíku doplňkové grafiky včetně pestrobarevných pozadí, okrajů, rámečků, ostatních grafických prvků a padesátky originálních autorských kompozic. Grafické podklady umožňují vývoj bezkonkurenčně bohatého množství jednoduchých i náročných dezénů.