LICENCE SOPTÍK - DRÁČIK

Základní charakteristika:

Legendární SOPTÍK (na Slovensku DRÁČIK a ve zbytku Evropy GRISU) - kdo by ho neznal? Malý zelený dráček, který si vzal do hlavy, že se stane požárníkem. Nosí červenou hasičskou přilbu a žije v jeskyni se svým otcem, velkým drakem Dejmalem. Ten ovšem nemá pro Soptíkovu touhu žádné pochopení. A tak Soptík - nakonec i možná díky nedostatku pracovních míst u hasičů - vyzkouší celou řadu povolání. Vlakvedoucí, tajný agent, astronaut, fyzik, námořní admirál, hlídač, zahradník, archeolog…. to vše v nezapomenutelném dabingu Miroslava Vladyky (Soptík) a Jiřího Sováka (Dejmal).

Věčně rebelující Soptík se chce vymanit z přímočarosti osudu a konečně opustit zastaralé tradice. V tom se prostě snadno vidí každé dítko. A nejen dítko. Ačkoli je to seriál animovaný, stal se Soptík díky svému rebelství, tvrdohlavosti a zarputilosti slavným idolem všech teenagerů. A přiznejme si to otevřeně, také idolem většiny z nás, dospělých. Animovaný seriál z roku 1975, re-masterovaný a digitálně upravený v roce 2005, právě teď prochází svým dlouho očekávaným znovuzrozením.

Dosažené výsledky:

Řady dětí, fanoušků a fajnšmekrů se konečně dočkaly. Na vánoce 2008 byla vydána dvě DVD s výběrem 20 epizod z televizního seriálu. Za pouhé dva týdny se v první vlně prodalo skvělých více než 170 000 legálních kopií. Zcela bez jakékoli další mediální podpory.

Ve druhé a třetí vlně prodeje DVD dráček SOPTÍK vykročil k rekordním maloobchodním tržbám. Nezaměnitelný dráček roztáčí DVD v nekonečné smyčce a stává se znovu novodobým hrdinou dětí …

Grafické podklady:

Grafické podklady obsahují výběr nejznámějších situací ze seriálu a umožňují přípravu celé palety dezénů a motivů vhodných pro všechny druhy užití.

Hlavní cílové skupiny:

Děti 4-9 let
Rodiny s dětmi
Dospělí 35+